1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'ne bir ödül de Japonlardan
DÜ'ne bir ödül de Japonlardan

DÜ'ne bir ödül de Japonlardan

Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Hamdi Temel iki doçent ile ortak çalışmasında teknoloji konferansında ödül kazandı.

A+A-
Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Temel, Fen Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Murat Aydemir ile Kazakistan'da bulunan Kazak - British Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü öğretim üyelerinden, Doç. Dr. Alexey Zazybin, Rafikova Khadichakhan ve Japonya'daki bilim adamları ile ortak çalışma yaparak, 1-6 Haziran 2014 tarihleri arasında Japonya'da ACS (American Chemical Society) tarafından Yetmişincisi düzenlenen Advanced Catalytic Science and Techonology konferansında poster olarak sunularak, en iyi poster ve en değerli çalışma ödülünü kazandı.
 
'The Homogeneous and Heterogeneous catalytic systems containing metal tagged ionic liquids in the C-C bonding forming reactions' başlıklı çalışmanın ACS Catalysis gibi kataliz alanında önemli bir dergi tarafından en değerli poster ödülü almasının Dicle Üniversitesi'nin son yıllarda uluslararası alanda göstermiş olduğu başarıyı perçinlediğini belirten üniversite yönetimi, bu başarılı çalışmaya katkı sağlayan Prof. Dr. Hamdi Temel ve Doç. Dr. Murat Aydemir'i tebrik etti.

HABERE YORUM KAT