1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'ndeki yemek zammına eğitimcilerden tepki
DÜ'ndeki yemek zammına eğitimcilerden tepki

DÜ'ndeki yemek zammına eğitimcilerden tepki

Diyarbakır’daki Eğitim-Bir-Sen üyeleri Dicle Üniversitesindeki yemek zammını, üyelerine simit ve ayran dağıtarak protesto etti.

A+A-

Eğitim Bir Sen Diyarbakır 2 Nolu (Üniversite) Şubesi, Dicle Üniversitesi’ndeki yemek zammını protesto etti.

Üniversite yemekhanesinin yanına stand kuran sendika yetkilileri, 'Memur zammı % 6, yemek zammı % 66, biz bu yemeği yemeyiz' pankartı astı. Yemekhaneye gelen öğretim görevlilerine simit ve ayran ikram eden sendika yetkilileri yemek zammını bu şekilde protesto ettiklerini söyledi.

Yaptıkları eylem hakkında açıklamalarda bulunan Eğitim Bir Sen Diyarbakır 2 Nolu Şubesi Başkanı Yüksel Gümüş, yaptıkları eylem ile üniversitedeki yemek zammına cevap verdiklerini ifade etti.

Gümüş, “Daha önce yemek fiyatları 3 lira iken şu an bu yemek fiyatları bir kısım personele 9, bir diğer kısmına ise 5 lira olarak veriliyor. Bu fiyatların düşmemesi sonucunda üyelerimize bugün itibariyle simit ve ayran dağıtıyoruz. Bunun üzerine fiyatlar düşmez ise daha farklı eylem türlerine girmeyi düşünüyoruz. Bu artışı protesto etmek için bu eyleme başvurduk. Sonuç alıncaya kadar bu eylemimize devam edeceğiz. Bunun sonucunu bekliyoruz.” dedi. 

HABERE YORUM KAT