1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Duhok öğrencileri D.Ü'de
Duhok öğrencileri D.Ü'de

Duhok öğrencileri D.Ü'de

Dicle Üniversitesi ile Duhok Üniversitesi arasında yapılan protokol anlaşması doğrultusunda hemşirelik yüksekokulu öğrencisi 36 hemşire adayı, pratik eğitimlerini arttırmak amacıyla Diyarbakır'a geldi.

A+A-

Her sene  olduğu gibi Duhok Üniversitesi öğrencileri bu sene de Dicle Üniversitesi'ni gelerek,Dicle Üniversitesi hastanelerinde staj yapma, bilgi ve deneyimlerini arttırma  programıyla pratik ve teorik eğitim alacak.

15 gün sürecek  olan staj programları için geldikleri Dicle üniversitesi'nde Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Aslan Bilici'yi makamında ziyaret eden öğrenciler, her sene kendileriniağırlayan başta yönetim olmak üzere pratik eğitimde emekleri geçen, kendilerine  önemli bilgilerini aktaran bütün hocalara teşekkür ettiler.

HANGİ BRANŞLARDA OLACAK? 

Rektör  Yardımcısı Prof. Dr. Aslan Bilici ise Dicle Üniversitesi ve Duhok Üniversitesi  arasında organize edilen bu staj eğitiminin önemine vurgu yaparak, öğrencilerin  gruplar halinde Çocuk Cerrahisi, Yoğun Bakım Ünitesi, Genel Cerrahi ve Dâhiliyebranşlarında alacakları pratik eğitim ile tecrübelerini arttırmalarını  amaçladıklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT