1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Düğün gününde acillik oldu
Düğün gününde acillik oldu

Düğün gününde acillik oldu

Diyarbakır'da 35 yaşındaki Cano Taşyürek isimli vatandaş düğün günü acillik oldu. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi aciline kaldırılan çiçeği burnunda damat yapılan müdahale sonrası müşahade altına alındı.

A+A-

 

Edinilen bilgiye göre akşam yapılacak düğünü için hazırlıklar yapan damat adayı Cano Taşyürek (35) aniden fenalaşarak Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi aciline kaldırıldı. Acilde yapılan ilk müdahalede hastanın safra kesesinde tespit edilen 14 mm'lik taşın hastayı fenalaştırdığı öğrenildi. Yapılan müdahale sonucu rahat bir nefes alan damat adayı acilde kontrol altında tutulduktan sonra taburcu edildi. Akşam yapılacak düğünü için hazırlıklar yaptığını anlatan damat adayı Cano Taşyürek, “Bu akşam düğünüm vardı. Hazırlıklar içerisindeyken aniden fenalaştım. Eniştem Kadri Çelebi Dermanbaba Derneği Başkanı Hayırsever Yılmaz Acu'yu arayıp kendisinden destek istedi.Yılmaz Acu ağabey hemen yanımıza gelerek beni acilen  Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi aciline getirdi beni ,Doktorlar hemen müdahalede bulundu. Sağolsun bizimle ilgilendi. Başta ilk müdahalemi yapan doktorlar olmak üzere Dermanbaba Yılmaz Acu'ya ve tüm Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu. Her işte bir hayır olduğunu sözlerine ekleyen Taşyürek, “Bundada bir kısmet var. Cenab-ı Allah yazılanı bozmaz. Düğün için ülkenin her tarafından misafirlerimiz geldi.Eşim Belçika vatandaşı, oda Belçika'dan düğün için geldi.” Dedi.
TEŞEKKÜRLER DERMANBABA 
İş adamı Kadri Çelebi  kayın biraderim olan Cano Taşyürek aniden fenalaştı hepimiz şaşırdık ne yapacağımızı aklımıza Değerli kardeşim dostum olan herkesin imdadına yetiştiği gibi bizlerede yetişti sağolsun tüm tetkik tahlilerini yapıp hastalığının ortaya çıkmasıyla doktorlar ameliyat kararı verdiler serum ve ağrı kesiciler vererek hastamızın ağrıları azaldı ve daha sonra Düğüne gittik düğün sonrası ameliyat yapacağız Değerli Dostum Yardımsever insan Yılmaz Acu'ya sonsuz teşekkür ediyorum sağolsun hastanede tüm imkanları seferber ederek büyük fedakarlık yaptı yoksa düğünümüz iptal olacaktı, boşuna dememişler (Düşenin Dostu Dermanbaba) bu insanlığı hiçbir zaman unutmayacağım dedi.
BİR İNSANLIK GÖREVİDİR
Değerli İş Adamı Hayırsever Sn.Kadri Çelebi bey çok sevdiğim değer verdiğim bir ağabeyimdir beni arayıp destek istedi hasta hakkında bilgi vererek acil gelmemi istedi hastanın evine gittik acilen, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi aciline getirerek ilk müdahaleyi acil doktorları yaptılar hastanın ameliyat olmasına karar verdiler serum ve ağrı kesici vurarak hastanın ağrılarını azatlılar.daha sonra hasta Düğün salonuna giderek düğününü yaptı.Yapılan bir insanlık görevidir herkesin başına heran her şey gelebilir dedi.
 

HABERE YORUM KAT