1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'den naylon poşete hayır klibi
DÜ'den naylon poşete hayır klibi

DÜ'den naylon poşete hayır klibi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı ve Çevre Bilincini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr Hamdi Temel, naylonun doğaya verdiği zarara karşı farkındalık oluşturmak adına çıkarttıkları “Naylon Aşkı Öldür

A+A-

DÜ Kongre Merkezi'nde geçen sene düzenlenen konferans ile tanıttıkları ve okuyucular tarafından ilgi gören “Naylon Aşkı Öldürür” adlı kitaba DÜ öğrencilerinin oynayacağı rap tarzında bir klip çekilecek. Naylon poşetlerinin gün geçtikçe daha fazla kullanıldığına dikkat çeken DÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı ve Çevre Bilincini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr Hamdi Temel, ülkede buna karşı ciddi manada bir önlemin alınmadığını ifade etti. Temel, “Günümüzde naylon poşetlerin kullanımı gün geçtikçe artmakta olmasına rağmen hala ülkemizde gerekli önlemler alınmamaktadır. Çevreye verdiği zaralar ve görüntü kirlilikleri hemen hemen her gün gündemimize girmektedir” şeklinde konuştu.

Yabancı filmler ve dizilerde oynayan sanatçıların naylon poşet kullanmamaya özen gösterdiğini aktaran Temel, ülkemizdeki film ve dizilerde oynayan sanatçıların ise aynı hassasiyeti göstermediğini kaydetti. Temel, “Yurt dışından gelen filmlerde ve dizilerde artistler ya kağıt poşet ya da bez torba kullanmalarına rağmen bizim sanatçılarımız hala film ve dizilerimizde naylon poşetler ile kameranın karşısına çıkmaktadır. Bizde Dicle Üniversitesi öğrencileri ile birlikte basının ilgisini çekmek için geçen sene çıkan 'Naylon Aşkı Öldürür' adlı kitabımıza rap tarzında bir parça yaparak klip çekmeye karar verdik. Önümüzdeki hafta çekeceğimiz rap klibimizi tüm kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT