1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'den geri dönüşüm projesi
DÜ'den geri dönüşüm projesi

DÜ'den geri dönüşüm projesi

Dicle Üniversitesi, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı ile sosyal sorumluluk çerçevesinde çeşitli noktalara 17 adet geri dönüşüm kutusu yerleştirildi.

A+A-
Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi geri dönüşümün toplumun her kesimine her bireye ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu öğretmek ve bilgilendirmek amacıyla Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı ile sosyal sorumluluk çerçevesinde çalışmalar gerçekleştiriyor.
İlk etapta Yabancı Diller Yüksek Okulunda Farabi Koordinatörlüğüne, AB Proje Koordinatörlüğüne, Erasmus Koordinatörlüğüne, Kariyer Merkezimize ve Kantinlerimize toplam 17 adet geri dönüşüm kutusu yerleştirildi.
 
“Her atık atık değildir” mantığından yola çıkan Kariyer Merkezi, bürolarda ve kurumlarda ki kullanılmayan kâğıt, metal, cam ve plastik atıkların doğaya atılmaması ve geri dönüşüme tabi tutulması için hem bireysel bilinç kazandırmayı hem de sosyal yönden bu durumun ciddiyetini fark ettirmeyi planlıyor.
 
Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışanları, geri dönüşümün çok önem kazanması ve bireysel bilincin artması ile hem doğayı hem de ülkeyi bu çalışmalar ile daha temiz bir ortama kavuşacağını düşündüklerini dile getirdiler.

HABERE YORUM KAT