1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'den engelli çocuklara gezi programı
DÜ'den engelli çocuklara gezi programı

DÜ'den engelli çocuklara gezi programı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, 'Farkındalık Projesi' kapsamında yaptıkları etkinlikte, engelli öğrencileri Gazi Kökü'ne gezmeye götürdü.

A+A-

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yola çıkan 8 kişilik öğrenci grubu, Ayten Elyasa Zihinsel Engelliler Okulu'nun 20 öğrencisi ile Gazi Köşkü'ne bir gezi düzenledi. DÜ Rektörlüğü'nün de destek verdiği etkinlikte Gazi Köşkü'ne gelen zihinsel engelli öğrenciler top oynayıp, ip atlayıp halaylar çekerek eğlenceli bir gün geçirdi. Projenin kurucularından Necla Tekin, amaçlarının engelli ailelerin durumlarını anlamak olduğunu belirterek, onlarla empati kurmak istediklerini söyledi.

Tekin, “Amacımız engelli bireylere sahip ailelerin durumlarını anlamak, onlarla empati kurmaktır. Bir gün de olsa onlara sorumluluklarında yardım etmek, engelli bireylere 'engelsiz' güzel bir vakit geçirmektir. Evden dışarı çıkamayan çocukları doğa ile buluşturmayı amaçlıyoruz. Toplumumuzun sağlam temeller üzerinde kurulması ne kadar zor ise engelli bireylerin sorumluluklarının da ne kadar büyük olduğunu anlamak o kadar zordur” dedi.

Geziye DÜ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Davut Karaaslan, Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Zübeyir Türk, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

HABERE YORUM KAT