1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'de Üniversite tercih fuarı başladı
DÜ'de Üniversite tercih fuarı başladı

DÜ'de Üniversite tercih fuarı başladı

DİYARBAKIR- Üniversite Tercih Fuarı, Diyarbakır Dicle Üniversitesi konferans salonunda çeşitli seminer ve etkinliklerle devam ediyor.

A+A-

Proje sorumlusu Eket Fuar Genel Müdürü Mehmet Uğur Tok, yaklaşık 16 üniversitenin katılımıyla 2 gün devam edecek olan projeye 6 bin ziyaretçi öğrencinin katılacağını belirterek, “Bu Diyarbakır’da gerçekleştirdiğimiz 3. büyük fuar. Üniversite tercih ve tanıtım günleri hazırlıyoruz.

Yaklaşık 16 üniversitenin katıldığı bir proje. Sabah 10.00 da başlayıp akşam 16.00’ya kadar proje iki gün sürecek. Diyarbakır ve çevresindeki öğrencilere yönelik düzenlenmiş olan bir proje. Üniversite sınavına girecek olan öğrenciler için yapılmış olan bir etkinlik.

Bu fuar boyunca öğrencilerimize, akademisyenlerimiz çeşitli seminerler verecek. Meslek seçimi, kariyer planlama, doğru tercih ve bir çok konuda İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok üniversitesinden değerli hocalar, hem seminer verecekler hem de stant da öğrencilere bilgi verecekler. Özellikle genç bir nüfusuz, öğrencilerimizin, üniversite için doğru tercih yapmasında bizim de bir katkımız olsun istiyoruz. Çok yoğun bir ilgi var. iki günde 6 bin öğrenci rehber öğretmenleri eşliğinde buraya gelecek ve burayı ziyaret edecek” dedi.


(BÇ-MP-Y)

HABERE YORUM KAT