1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'de tanı ve tedavi sempozyumu
DÜ'de tanı ve tedavi sempozyumu

DÜ'de tanı ve tedavi sempozyumu

Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde tanı ve tedavi sempozyumu düzenlendi.

A+A-
Diyarbakır  Dicle Üniversitesi'nde Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastlıkları ve Doğum Anabilim Dalı ile Üreme Sağlığı Ve İnfertilite Derneği (TSRM)  işbirliğiyle ''Nedeni Açıklanamayan İnfertilite , Tanı ve Tedavi ' Sempozyumunu gerçekleştirdi.
 
 
Sempozyuma TSRM dernek başkanı Prof. Dr. Gürkan Uncu, Dicle Üniversitesi Hastaneleri Kadın Doğum Kiniği öğretim üyesi Prof. Dr. Talip Gül ve Değişik illerden yaklaşık 70 bilim adamı profesör,doç ,doç yardımcıları ve  uzman doktorlar katıldı
 
Çözüm süreci, öncesi bölgeye kimsenin gelmediğini çözüm süreciyle birlikte bölgeye Profların ve bilim adamların geldiğini aktaran Dicle Üniversitesi Hastaneleri Kadın Doğum Kiniği öğretim üyesi Prof. Dr. Talip Gül, açılış konuşmasını yaptı. Çözüm sürecinin hem bölgeye hem ülkeye renk kattığını belirten Prof Dr. Talip Gül, Dicle Üniversitesi Kadın Doğum Kliniği Olarak bilimsel toplantılara önem verdiklerini, çok iyi tecrübe kazanan iyi  bir ekiplerinin olduğu ,2015 yılında, birisi Kongre olmak üzere toplam 8 toplantı planladıklarını ve bu çerçevede bu gün 2015 yılının 5. toplantılarını yaptıklarını belirtti. 
 
 
Prof. Dr. Talip Gül, yaptıkları bu toplantıyla Üreme Sağlığı Ve İnfertilite Derneğinin Yönetim Kurulu Üyeleri ve İnfertilite konusunda ülkemizin en iyilerinden bilim adamlarının katıldığı bu toplanının 3. kez Diyarbakırda yapıldığını, en son 3 yıl önce yine TSRM derneği ile Üniveristemizin Kongre Merkezinde böyle bir toplantı yaptıklarını ve o  toplantının da çok verimli geçtiğini ifade etti.
 
Daha sonra söz alan TSRM Dernek Başkanı Prof.Dr. Gürkan Uncu ise, Diyarbakırda oldukları için mutlu olduklarını , Dicle Üniversitesi Kadın Doğum Ekibine teşekkür ettiklerini ve TSRM derneği olarak her zaman Dicle Kadın Doğum ile işbirliği yapmaktan mutlu olacaklarını belirtti.
 
( Diyarinsesi.org YA MY)

HABERE YORUM KAT