1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. D.Ü'de saç bakımı!
D.Ü'de saç bakımı!

D.Ü'de saç bakımı!

Dicle Üniversitesi (DÜ), Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencilerinin kullanacağı "Saç Bakım Öğrenci Atölyesi" açıldı.

A+A-
Dicle Üniversitesi Diyarbakır Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencilerinin kullanacağı uygulama atölyesi düzenlenen törenle açıldı.
 
Diyarbakır Söz'ün haberine göre; Açılışa Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, rektör yardımcıları Prof. Dr. Aslan Bilici, Prof. Dr. Sabri Eyigün, Diyarbakır Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Davut Karaaslan, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel, İşkur İl Müdürü İsmail Koç ve şube müdürü Erhan Yüksekol, Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ve personelleri katıldı.
 
Saç bakım atölyesinin hizmete girmesi münasebetiyle verilen kahvaltıda, akademisyenler ve personeller bir araya gelerek, yapılan çalışmaları kutladı.
 
ÖĞRENCİLERE SAÇ BAKIMI
 
Sohbet ortamında geçen kahvaltı sonrasında Saç Bakım Atölyesinin açılışı Rektör Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç öncülüğünde gerçekleşti. Salonu gezen ve uygulamalar konusunda bilgi alan Rektör Saraç'a Meslek Yüksekokulu Müdürü Karaaslan bilgi verdi.
 
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümünde eğitim gören öğrenciler, kendilerine tahsis edilen atölyede hem saç bakımını hem de güzellik konusunda uygulamalı eğitim alacaklar.
10 fön masası ve 2 makyaj masasının bulunduğu atölyede bir kuaför salonunda bulanan her türlü donanım mevcut. Öğrenciler aldıkları eğitim ve uygulamadan sonra kuaförlük sektöründe iş imkânı bulabilecek.
 
Dicle Üniversitesinde Diyarbakır'ın ara teknik eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik bölümler açıldığını belirten Rektör Saraç, bu elemanların istihdamını artırmak ve rekabetçi iş piyasasında öne geçmelerini sağlamak için, öğrencilerin stajlarının büyük bir bölümünü bu laboratuarlarda uygulamalı yapmalarını sağladıklarını belirtti. “Böylece hem teorik hem de pratik donanım olarak diğer adaylara göre bir adım önde işe başlayacaklardır” dedi.

HABERE YORUM KAT