1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'de politika kulübü programı
DÜ'de politika kulübü programı

DÜ'de politika kulübü programı

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi (DÜ) Politika Kulübü, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) tanıtımı konulu bir program düzenledi.

A+A-

DÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi toplantı salonunda gerçekleşen programa, TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, TÜİK Uzmanı Bayram Dudaklı, Dicle Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Levent Gökdemir, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Karahan, Politika Kulübü Akademik Danışmanı Arş. Gör. Mehmet Mazhar Yıldız, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını Politika Kulübü Başkanı Serdar Çapa yaptı.

Katılımcılara teşekkür eden Çapa, kulüp olarak etkinliklerine devam edeceklerini belirtti. Çapa'dan sonra TÜİK Uzmanı Bayram Dudaklı, TÜİK'in tarihini, amacını, İstatistik Kanununu ve Resmi İstatistik programını tanıttı. Katılımcıların sorularını yanıtlayan Bayram Dudaklı'ya katkılarından dolayı kulüp adına Arş. Gör. Yıldız tarafından plaket verildi. Politika kulübü tarafından onursal üye yapılan TÜİK Bölge Müdürü M. Salih URAS'a ise plaketini Dekan Prof. Dr. Gökdemir verdi.


(YRT-MO-Y)

HABERE YORUM KAT