1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'de öğretmen adayları diplomalarını aldı
DÜ'de öğretmen adayları diplomalarını aldı

DÜ'de öğretmen adayları diplomalarını aldı

DicleÜniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi mezuniyet aşamasına gelen yeniÖğretmen adaylarını uğurladı.

A+A-

SınıfÖğretmenliği, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, İlköğretim, Matematik ve bu yıl ilkmezunlarını veren Okulöncesi Anabilim Dallarından oluşan ve fakültenin öğrencisayısı en yüksek bölümü olan ilköğretim bölümünün mezuniyet töreni kongremerkezinde yapıldı.

Katılımın çokyüksek olduğu törende 1700 oturma kapasiteli salonda 2500'ün üzerinde seyirci vardı.Büyük bir coşkuyla geçen tören, devlet konservatuarı öğrencilerinin sunduğu çokdilli dinletiyle başladı ve bütün salonun eşlik ettiği bir eğlenceye dönüştü.

Dekan Prof.Dr. Sait Yücel, yaptığı konuşmada salonu bir yandan güldürürken, bir yandan daduygulandırarak büyük alkış aldı. Yücel, “Öğrencilerimizle biz gurur duyuyoruz,sizler de böyle güzel ve hayırlı evlatlar yetiştirdiğiniz için kendinizle gururduyun” dedi.

Dekanlığınözel davetiyle törene katılan öğretim üyesi ve Kuzey Kıbrıs Tük Cumhuriyeti Dinİşleri Başkanı Dr. Talip Atalay, öğrenciler için büyük sürpriz olurken,coşkuyla geçen mezuniyet töreni, kongre merkezi önündeki havai fişekgösterileriyle doruklara çıktı.

HABERE YORUM KAT