1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'de Kütüphane Haftası etkinlikleri
DÜ'de Kütüphane Haftası etkinlikleri

DÜ'de Kütüphane Haftası etkinlikleri

DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile Diyarbakır Halk Kütüphanesi'nin işbirliğiyle 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde etkinlikler ikinci gününde de devam etti.

A+A-
Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Timur, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Murat Ateşal, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla program kongre merkezinde gerçekleşti. Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Tanyıldız, okuma biçimleri konusunda bir sunum yaptı.
 
Bilginin öteden beri ulaşılması zor bir birikim olduğunu anlatan Doç. Dr. Tanyıldız, "Bu nedenle okuma ve yazma faaliyetleri seçkin kişilere özel ayrıcalıktır. Günümüzde bilgiye her zaman ve her durumda ulaşmak artık çok kolaydır. İlerleyen teknoloji ile sanal bağımlılığı insanı esir aldı. Dikkat ve algı eksikliği okuma sürecinde farklı uğraş bulmanın okuma aşamasını sekteye uğratır. Verimli okumak algı ve dikkati yoğunlaştırmak için ilgi alanının keşfetmek gerekiyor. Kelime bilgisinin artması için okumak önemlidir" dedi.
 
Program konuşmaların ardından Edebiyat Fakültesi Öğrenci Topluluğu tarafından şiir ve müzik dinletisi ile devam etti. Konservatuvar saz gurubunun eşliğinde öğrencilerin okuduğu şiirler ve seslendirdikleri şarkılar ile salonda bulunanlara keyifli anlar yaşattı.
Etkinlik sonunda katılımcılara hediye takdim edildi.
 
(BE-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT