1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'de kariyer imkanları bilgilendirme semineri
DÜ'de kariyer imkanları bilgilendirme semineri

DÜ'de kariyer imkanları bilgilendirme semineri

DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama, Danışma ve Uygulama Merkezi, Borsa İstanbul ve Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği işbirliği ile “Borsa İstanbul ve Yatırım Kuruluşlarında Kariyer İmkanı” adlı bir bilgilendirme semineri düze

A+A-

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Seminer, Borsa İstanbul Kurumsal İletişim Bölümü Yatırımcı İlişkileri Servisi Yöneticisi Arzu Girgin tarafından verildi.

Girgin, Borsa İstanbul'un başlıca amacı ve faaliyetlerinden bilgiler vererek, misyonlarının sermaye piyasası araçlarına yatırım sağlamak ve kolay erişilebilir piyasalar oluşturmak, işletmek ve geliştirmek olduğunu dile getirdi. Üniversite öğrencilerine yarınlarını şekillendirmeleri için iş hayatı öncesinde vizyon kazandırmayı amaçlayan programlar düzenlediklerini ifade eden Girgin, "Firmamız ayrıca, bilgi birikimini tüm piyasa ve kurumlarla paylaşmak amacıyla üniversite ve kamu kurumlarının çeşitli programlarına eğitmen sağlayarak destek vermektedir" dedi.

Sermaye piyasasının tarihine de değinen Girgin, borsacılık faaliyetlerine ilişkin esaslar konusunda bir sunum yaptı. Girgin son olarak, öğrencileri Uygulamalı Öğrenci Eğitim Programı ve Borsa İstanbul giriş sınavı hakkında bilgilendirdi.

(AYÇ-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT