1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'de hasta çocuklar için bahar şenliği
DÜ'de hasta çocuklar için bahar şenliği

DÜ'de hasta çocuklar için bahar şenliği

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, hasta çocuklar için bahar şenliği düzenlendi.

A+A-
Gönüllüler ile Dicle Üniversitesi Hastanelerinin tedavileri devam eden hasta çocuklar için ortaklaşa düzenledikleri ve geleneksel hale getirilen bahar şenliğinde çocuklar gönüllerince eğlendi.
 
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen bahar şenliği Dicle Üniversitesi Çocuk Hastanesi bahçesinde yapıldı. Palyaço ve pamuk prenses eşliğinde çeşitli oyun ve etkinliğin yapıldığı şenlikte çocuklara çeşitli hediyelerin yanı sıra pamuk şekeri, patlamış mısır, mısır gevreği, pasta ve meşrubat dağıtıldı. Çocukların yaptığı birbirinde güzel resimleri beğenerek izleyen Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan, çocuklarla bir süre sohbet edip pamuk şekeri ikram etti.
 
"AMAÇ HASTANENİN KASVETLİ ORTAMINDAN UZAKLAŞTIRMAK"
 
Çocuk hastalar açısından hastanelerin oldukça sıkıcı, kasvetli ve tamamen çekilmez olduğuna değinen Prof. Dr. Alan, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz bahar şenliğinde amacımız özellikle hasta çocuklarımızı hastanenin sıkıcı ve kasvetli ortamından kısa bir sürede olsa uzaklaştırıp daha bir kabul edilebilir huzurlu sevecen bir ortam hazırlamak istedik. Hem hasta çocuklarımız ve hem de çalışanlarımız için farklı ortam oluşturduk. Bugün hasta çocuklarımız gönüllerine göre eğlendiler. Etkinlik düzenlediler. Ayrıca çocuklarımız içinde güzel bir motivasyon oldu. Değişik bir atmosfer oldu. Bu tür etkinlikleri zaman zaman yapıp hem çalışan memnuniyeti ve hem de hasta memnuniyetini artırmak istiyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT