1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'de Europass bilgilendirme semineri düzenlendi
DÜ'de Europass bilgilendirme semineri düzenlendi

DÜ'de Europass bilgilendirme semineri düzenlendi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kariyer Danışma ve Uygulama Merkezi ve Ulusal Europass Merkezi işbirliği ile Europass Bilgilendirme Semineri düzenlendi.

A+A-

Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen semirene öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Mesleki Yeterlilik Kurumu yetkilisi M. Hüdazan Yaşın, üniversite öğrencilerine Europass sistemi hakkında bilgi vererek, sistem sayesinde kişilerin, beceri ve yeterliliklerini daha etkin ve net bir biçimde ifade edilebileceğini aktardı.

Yaşın, katılımcılara iyi bir CV'nin nasıl olacağıyla ilgili bilgilendirmede bulunarak, yabancı dil bilmenin istihdam edilmede önemli bir yer tuttuğunu belirtti. Yaşın, ayrıca kişilerin dil seviyelerini açıkça, anlaşılabilir bir şekilde ifade edebilmeleri için Europass Dil Pasaportu kullanmaları gerektiğini sözlerine ekledi. Europass sistemini ve sistemin üniversiteli gençlere faydalarını içeren bir sunum yapan Yaşın, Europass belgelerinin faydaları hakkında bilgiler verdi. Öğrencilere mezuniyet sonrası devam edecekleri eğitim kariyerlerinde Europass'ın sağladığı avantajların da anlatıldığı sunum sonrasında seminer soru cevap formatında devam etti.

HABERE YORUM KAT