1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'de engelliler yararına kermes
DÜ'de engelliler yararına kermes

DÜ'de engelliler yararına kermes

Topluma Hizmet Dersi adı altında sürdürülen proje kapsamında öğrenciler, engelliler yararına kermes düzenledi.

A+A-

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Kulübü öğrencilerinin düzenlediği kermeste öğrenciler, hazırladıkları birbirinden leziz yiyeceklerle engellilere destek olmaya çalışıyor.Kermesten elde edilecek gelirin yanı sıra toplanacak mavi kapaklarla da katkılarını sürdüren öğrenciler, hedeflerinin bir tekerlekli sandalye daha almak olduğunu belirtti.

Beş aydır tekerlekli sandalye alabilmek için başlattıkları mavi kapak toplama kampanyasından şu ana kadar 5 tekerlekli sandalye aldıklarını söyleyen ve kulüp olarak yaptıkları çalışmalar konusunda bilgiler veren Dicle Üniversitesi Sosyal Bilgiler Kulübü Başkan Yardımcısı Ali Giray, "şimdiye kadar köy okullarına ayakkabı ve kırtasiye yardımında bulunduk. Engelliler için "Mavi Kapak" projesi altında çalışmalarımız oldu. Yaklaşık 1, bir buçuk ton kapak topladık ve karşılığında 5 engelli vatandaşımızı tekerlekli sandalyeye kavuşturduk. Şimdi amacımız gene bu proje ile bir engelliyi daha sevindirmektir" dedi.

Diyarbakır halkından, esnafından, öğretmenlerinden ciddi anlamda destek gördüklerini kaydeden Giray, özellikle kendilerine danışmanlık yapan öğretmenlerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi girişinde düzenlenen ve mavi kapaklarında biriktirildiği kermes, şenlik havasında devam etti.

 

(Osman İçli-İLKHA)

 

HABERE YORUM KAT