1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'de değişen dünyada girişimcilik semineri
DÜ'de değişen dünyada girişimcilik semineri

DÜ'de değişen dünyada girişimcilik semineri

DİYARBAKIR- Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Kariyer Danışma Merkezi ve Girişimci Hukukçular Kulübü işbirliği ile 'Değişen Dünyada Girişimcilik' konulu seminer düzenlendi.

A+A-

DÜ Kongre Merkezi'nde düzenlenen seminerde, Mikado Danışmanlık Hizmetleri Uzmanı Serra Titiz, yeni dünyada değişen kavramlar, sürdürülebilir kalkınma ve sosyal girişimcilik konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Titiz, Mikado Danışmanlığın Türkiye'nin ilk sertifikalı B Corporation'ı olduğunu, dünyanın değişmesi, gelişmesi ile sosyal sorunlarında arttığını söyledi.

Gelecek Daha Net Proje Koordinatörü Melek Bar Elmas da gençler için sürdürülebilir geleceği tasarlamak konusunda bilgiler verdi. Elmas, yapılan bir araştırmaya göre gençleri en öfkeli olan ülkenin Türkiye olduğunu, Yunanistan ve Romanya'nın da Türkiye'yi takip ettiğini sözlerine ekledi. B- Fit kurucusu Bedriye Hülya ise girişimciliğin gerekliliği konusunda öğrencilerle bilgilerini paylaşırken, girişimciliğin bir dükkan açıp müşteri beklemek olmadığını belirtti. Hülya, B- Fit olarak 397 aktivite yaptıklarını ve toplamda 55 ton kilo verdiklerini ifade ederek, kadınlara iş kurmaları için destek verdiklerini söyledi.Seminer konuşmaların ardından öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasıyla son buldu.