1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dü'de aşure günü etkinliği düzenlendi
Dü'de aşure günü etkinliği düzenlendi

Dü'de aşure günü etkinliği düzenlendi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Gezgin Gençler Kulübü tarafından Muharrem ayı münasebetiyle aşure günü programı düzenlendi.

A+A-

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Gezgin Gençler Kulübü tarafından Muharrem ayı münasebetiyle aşure günü programı düzenlendi. Program kapsamında bin öğrenciye aşure ikram edildi.

Kampüs Cafe'de düzenlenen aşure günü etkinliğine, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Davut Karaaslan, öğretim üyeleri, öğrenciler ve personel ilgi gösterdi. Muharrem ayının kutsal bir ay olduğunu belirten Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Davut Karaaslan, "Bu kutsal ayda bol bol aşure yapılarak dağıtılmaktadır. Dolayısıyla böyle güzel bir sosyal etkinlik, birliğe beraberliğe ve kaynaşmaya vesile olmaktadır. Bizlerde böyle bir etkinliği geleneksel hale getirmek için ikincisini düzenledik. Her sene Muharrem ayında aşure günü etkinliğini düzenleyip öğrencilerimize aşure ikram edeceğiz" dedi.

Sonrasında öğrenciler Meslek Yüksekokulu aşçılık bölümü öğrencilerinin yaptığı aşurelerden yiyerek, bu tür organizasyonlardan memnuniyet duyduklarını ifade etti.