1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Düçam çalışmaları
Düçam çalışmaları

Düçam çalışmaları

Dicle Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜÇAM), bölgedeki çevre sorunlarının belirlenmesi ve önlemler alınması konusundaki çalışmalarına devam ediyor.

A+A-
DÜÇAM yetkililerinden Prof. Dr. Kemal Güven, Dr. Serdar Karataş, öğretim görevlisi İbrahim Yenigün ve çevre mühendisi Oğuzhan Eyigün, çevreye ve geleceğe sahip çıkma noktasında harekete geçme zamanı olduğunu dile getirdiler.
 
DÜÇAM yetkililerinden oluşan bir heyet, sahip olduğu misyon ve hedefleri adına planladığı, "Bölge Çevre Sorunları Çalıştayı" için Diyarbakır'daki kurum ve kuruluşları ziyaret etti.
 
Atık Geri Dönüşüm (ÇEVSAN) ve tıbbi atık toplama kuruluşlarını ziyaret eden DÜÇAM yetkilileri, kuruluşlardan teknik bilgiler aldı.
 
ÇEVSAN yetkilisi çevre mühendisi Latife İçli, Dicle Üniversitesi'nin sahip olduğu çevre duyarlılığı ve ilgisi adına teşekkürlerini iletirken, Dicle Üniversitesi ile mevcut protokolleri olduğunu belirtti. 
 
DÜÇAM yetkilileri ise, bu ziyaretlerin iletişimin sağlanması adına ilk olduğunu, buradan sağlanacak ortak katkılarla büyük yararların amaçlandığını belirtti.

HABERE YORUM KAT