1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜBTAM ekibi, köşe yazarlarıyla bir araya geldi
DÜBTAM ekibi, köşe yazarlarıyla bir araya geldi

DÜBTAM ekibi, köşe yazarlarıyla bir araya geldi

DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBTAM) Müdürü Prof. Dr. Hamdi Temel, Diyarbakır’ın koşullarının DÜBTAM’ın başarılarını gölgelediğini kaydetti.

A+A-

DÜBTAM Müdürü Prof. Dr. Hamdi Temel, Diyarbakır’ın sorunları ve yapılması gerekenler konusunda yerel köşe yazarları ile bir araya geldi. Toplantı öncesinde merkezi gezdirerek, konuklarını bilgilendiren Temel ve ekibi, merkezin çalışmaları konusunda açıklamalarda bulundu.


Diyarbakır’ın akademik anlamda dünya piyasasında yer alması gerektiğini anlatan Temel, Diyarbakır’ın farklı bir kültürel yapıya sahip olduğunu söyledi. Kişisel olarak neler yapılması gerektiğini görüşeceklerini kaydeden Temel, konuklara seslenerek, kendilerine bu noktada gazeteci ve yazar olarak ciddi görevler düştüğünü söyledi. Basın gözüyle eksiklerinin gözlemlenerek kendilerine iletilmesini ve önerilere açık olduklarını dile getiren Temel, sosyolojik boyutta yapılacaklar konusunda fikir alışverişinde bulunmak istediklerini belirtti.


İnşa edildiği dönem 20 milyon TL’ye mal olan DÜBTAM laboratuvarlarının alt yapısı hakkında bilgiler veren Temel, “Bu laboratuvar, şu an çok yoğun bir taleple, tabiri caizse arı kovanı gibi çalışması gerekiyor. Ancak, Diyarbakır’ın konumu gereği, koşullar böyle değil maalesef. Yaşanan olumsuz koşullar ne yazık ki çalışmalarımızın önüne geçerek, güzel şeyleri gölgeliyor. Burada bulunmamızın amaçlarından biri de bu dezavantajları nasıl bertaraf edebileceğimiz konusudur. Bunları konuşalım istiyorum” dedi.


(İHA-MP-Y)

 

HABERE YORUM KAT