1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ, TÜİK VE İŞKUR anketör yetiştiriyor
DÜ, TÜİK VE İŞKUR anketör yetiştiriyor

DÜ, TÜİK VE İŞKUR anketör yetiştiriyor

Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Dicle Üniversitesi Rektörlüğünün birlikte gerçekleştireceği Anketörlük Eğitimi Sertifika Programı 7 Eylül’de Dicle Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde (DÜSEM) başlıyor.

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüklerinin Türkiye Genelinde 26 ildeki Anketörlük (Seviye 4) eğitimi talepleri kapsamında, Diyarbakır’da yapılacak eğitimleri DÜSEM gerçekleştirecek. Programın yürütülmesi ve katılımcıların seçimini İŞKUR İl Müdürlüğünde iki kurum tarafından birlikte gerçekleştirilecek.


Yaklaşık 50 katılımcının belirleneceği eğitimde her bir katılımcıya Diyarbakır İŞKUR İl Müdürlüğü 20 TL günlük harcırah ödemesi yapacak. Ayrıca kısa vadeli sigorta yapılacak. Eğitim, yaklaşık 1 hafta sürecek. Eğitime katılacak adaylarda önlisans/lisans mezunu ve 30 yaşını tamamlamamış olmaları şartı aranacak. Programın birinci ayağı olan eğitimler bittikten sonra adaylar, sertifika sınavlarına başvuracak. Adaylar, Mesleki Yeterlik Kurumu (MYK) şartlarını yerine getirdikten sonra MYK sertifikalarını alabilecekler.


Eğitimin protokol imza töreninde, mesleki eğitim programlarının, gençlerin istihdamını kolaylaştırmada önemli katkılar sağladığına dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, istihdama yönelik her türlü projede Dicle Üniversitesi olarak yer alma ve yürütme gayreti içerisinde olduklarını belirterek, İŞKUR İl Müdür Vekili Cengiz Çelebi ile protokole imza attı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler