1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ Silvan MYO Sincarlı çocuklarla bir araya geldi
DÜ Silvan MYO Sincarlı çocuklarla bir araya geldi

DÜ Silvan MYO Sincarlı çocuklarla bir araya geldi

DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi Silvan Meslek Yüksekokulu çocuk gelişimi bölümü 2. sınıf öğrencileri, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Silvan'a göç eden çocuklara drama gösterisi sergiledi.

A+A-
DÜ Silvan MYO çocuk gelişimi 2. sınıf öğrencileri, 'Bir çocuğun gözlerinde mutluluğu görme' projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Öğretim görevlisi Hatice Karakoyun koordinatörlüğünde çocuk animatörlüğü dersi çerçevesinde, Irak'ın Sincar kasabasından savaş mağduru olarak gelen çocuklar için drama gösterisi yapıldı.
 
Oyun sonrası açıklama yapan öğretim görevlisi Hatice Karakoyun, savaşlarda en çok kadınların ve çocukların mağdur olduğunu söyledi.
 
Karakoyun, "Çocuklar ancak oyun yoluyla savaşın olumsuz etkilerinden kurtulabilirler. Yani oyun yoluyla yaşadıkları travmaları daha çabuk atlatabilirler. Çocuklarımızın gözlerinin mutlulukla bakabilmesi için öğrencilerimizle birlikte drama gösterileri hazırladık. Altı farklı oyun ile başta Silvan, Bismil, Diyarbakır ve Batman olmak üzere savaş mağduru tüm çocuklara ulaşmaya devam edeceğiz. Bu çalışmada gösteri salonunu temin eden Silvan Belediyesine ve emek veren bütün öğrencilere teşekkür ederim" dedi.
 
(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT