1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ Rektörü Prof. Dr. Saraç'a ''2012 Yılı Onur Ödülü''
DÜ Rektörü Prof. Dr. Saraç'a ''2012 Yılı Onur Ödülü''

DÜ Rektörü Prof. Dr. Saraç'a ''2012 Yılı Onur Ödülü''

Diyarbakır'da Türkçe-Kürtçe stand-up yapan üniversite öğrencilerince kurulan DÜKM tiyatro grubunca düzenlenen ankette DÜ Rektörü Prof. Dr. Saraç'ın yanı sıra ödüle layık görülen isimlere plaketleri verildi.

A+A-

DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi Kültür Mutfağı (DÜKM) öğrencilerince gerçekleştirilen ankette DÜ Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç'a ''2012 Yılı Onur Ödülü'' verildi.Dicle Üniversitesi (DÜ) Kongre Merkezi'nde, Türkçe-Kürtçe stand-up yapan Miraç Can Ergenekon tarafından kurulan DÜKM tarafından üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen ankette belirlenen yılın başarılı isimlerine ödülleri verildi.

DÜ Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç ''2012 Yılı Onur Ödülü'ne'', Anadolu El Sanatları Kulübü ise ''Yılın Kulübü'' ödülüne layık görüldü.Karavil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Karavil'e eğitim camiasına sunduğu desteklerden dolayı Prof. Dr. Saraç tarafından plaket verilen etkinlikte basın mensuplarının yanı sıra DÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Sabri Eyigün ve DÜ Rektör Yardımcısı Aytekin Sır da öğrencilerce ödüle layık görüldü.

Rektör Saraç, etkinlikte yaptığı konuşmada, üniversite yönetimi olarak öğrencileri ve öğrencilerce kurulan kulüpleri sonuna kadar desteklediklerini belirterek, bu desteklerinin süreceğini söyledi.

DÜKM öğrencilerini başarılarından dolayı kutladığını ifade eden Saraç, ''Diyarbakır'ın en büyük sıkıntılarından biri sahipsizliği. Maalesef zenginlerin çoğu büyükşehirlerde yaşıyor. Bu açıdan Diyarbakır çok yardım alma durumunda olmuyor. Sayın Karavil, eğitime destek adına ciddi bir gayret içerisinde. Darısı diğer iş adamlarımızın başına'' dedi.

İş adamı Karavil ise, etkinliğin öğrencilik yıllarını anımsamasına vesile olduğunu ifade ederek, gençlere çok hızlı ve dürüst çalışmaları tavsiyesinde bulundu.Üniversite öğrencilerinden Miraç Can Ergenekon, sergilediği stand-up gösterisi ile seyirciler hoşça vakit geçirtirken, güncel olayları ele alan tiplemeleri ile salonda bulunan izleyicilerden büyük alkış topladı.Etkinlikte daha sonra DÜKM öğrencilerince hazırlanan tiyatro oyunları sahnelendi.

Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu 3. sınıf öğrencisi Miraç Can Ergenekon, genel amaçlarının gülmeye hasret kenti güldürmek olduğunu söyledi.Yetenekli öğrenciler yerine yeteneği bulunmayan öğrencilerle oluşturdukları topluluk olarak bugüne kadar 55 gösteri gerçekleştirdiklerini, öğrencilere de komedi üzerine ders verdiklerini ifade eden Ergenekon, Diyarbakır'daki yaşama tebessüm katmak için yoğun çalıştıklarını belirtti.