1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ öğrencilerinden köy okullarına kitap yardımı
DÜ öğrencilerinden köy okullarına kitap yardımı

DÜ öğrencilerinden köy okullarına kitap yardımı

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi (DÜ) Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, "Yürüyen Saat" adlı proje kapsamında köy okullarına kitap yardımında bulundu.

A+A-

DÜ Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından temin edilen kitapları Yiğit Çavuş İlköğretim Okulu öğrencilerine dağıttı. Birçok ilköğretim okulunda etkinlikler yaptıklarını belirten proje koordinatörü Revşan Alpaycı, "Etkinlikler sırasında olumlu geri bildirimler aldık. Aldığımız olumlu geri bildirimler bu etkinlikleri devam ettirme noktasında iştiyakımızı artırdı ve bu tür etkinliklere devam etme kararı aldık. Bu kapsamda etkinliklerin sürekli olması için gerekli yerlere başvurduk" dedi.

Gerekli izinlerin alınmasının ardından bu tür faaliyetlere devam edeceklerini belirten Alpaycı, "Amacımız bu tür etkinlikleri devam ettirerek, öğrencileri okumaya teşvik etmektir" diye konuştu.

Okumanın topluma kazandırılması gereken bir alışkanlık olduğunu söyleyen Alpaycı, okumanın toplumda kültür haline gelmesi için çabaladıklarını kaydetti. Alpaycı,"Peygamber efendimize inen ilk ayette de vurgulandığı gibi 'ikra', yani oku kelimesine önem verilmesi gerekiyor. Bir hadiste de 'Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz' diye buyrulmuştur. Bizde bu konu kapsamında çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Desteklerinden dolayı da Diyarbakır Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Zübeyir Türk hocamıza teşekkürlerimizi iletiyoruz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT