1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ öğrencileri köyleri yeşillendiriyorlar
DÜ öğrencileri köyleri yeşillendiriyorlar

DÜ öğrencileri köyleri yeşillendiriyorlar

Dicle Üniversitesi Diyarbakır Meslek Yüksekokulu öğrencileri barış sürecine destek sağlamak için köy okullarına fidan dikti.

A+A-

“Neden Sizin De Bir Dikili AğacınızOlmasın” “ Bir Köy Yeşillenir Diyarbakır Yeşillenir” sloganlarıyla yola çıkan DiyarbakırMeslek Yüksekokulu Pozitif Düşünenler Kulübü öğrencileri Eğil'in Baysu KöyüOrdular Mezrası İlköğretim Okulu'nun bahçesine fidan dikti.

Diyarbakır Meslek Yüksekokulu MüdürüProf. Dr. Davut Karaaslan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı veOrman Fidanlık Müdürlüğü'ne kumanya, ulaşım ve verilen fidanlar için teşekkürettiğini dile getirerek, “Böyle güzel bir süreçte böyle güzel bir etkinlikherkese örnek olmalı. Tüm okullar, üniversiteler, öğrenciler bir köyüyeşillendirmeli. Üniversitemizin öğrencileri ile köy okullarında kiöğrencilerin bir arada olması bizim için çok önemli. Öğrencilerimizle daha öncedebir köy okulunun tamirat işlerini yapmıştık. Bu tür etkinlikleri her zamanyapacağız” dedi.

Orman FidanlıkMüdürlüğü tarafından verilen 500 adet fidanla birlikte öğrencilerinkatkılarıyla alınan 1000 fidan okul bahçesine ve çevredeki evlerin bahçelerinedikildi.Neşe içinde geçen fidan dikimisırasında ilkokul öğrencileri ağabeyleri olan üniversite öğrencilerindenüniversite hayatı hakkında bilgi edindi.

HABERE YORUM KAT