1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ Havacılık Kulübü Siirt semalarında süzüldü
DÜ Havacılık Kulübü Siirt semalarında süzüldü

DÜ Havacılık Kulübü Siirt semalarında süzüldü

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi (DÜ) Havacılık Kulübü ‘Tillo güneş hadisesi bilim ve kültür günleri’ kapsamında yamaç paraşütü için Siirt’e gitti.

A+A-

Siirt Valiliği tarafından düzenlenen etkinlikte Botan Vadisi'nden uçan paraşütçüler, havada bir süre süzüldükten sonra nehir kenarına inerek güvenli uçuşlar gerçekleştirdi.

Bölgede aktif faaliyetler yürüterek bölge valiliklerine de sağladığı çeşitli katkılar ile bir çok plaket ve ödül alan DÜ Havacılık Kulübü, her gün daha da büyüyerek bünyesine çeşitli branşlar katıyor.

Güneş hadisesi programına katılımlarından dolayı üniversite yönetimine ve uçuş faaliyetlerini gerçekleştirerek etkinlikte görsel bir şölen oluşturan Havacılık Kulüp Başkanı Veysel İpek’e teşekkür eden spordan sorumlu Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Taşkın, kulübü çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerde tekrar misafir etmek istediklerini belirtti.

Siirt’te 2 gün süren faaliyetin ardından tekrar Diyarbakır’a dönen kulüp pilotları, DÜ öğrencileri için yeni eğitim-öğretim yılında yapılmak üzere aktif uçuş eğitim çalışmalarına başladı.

(BE-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT