1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. D.Ü. Hastanelerinde TSE denetimi
D.Ü. Hastanelerinde TSE denetimi

D.Ü. Hastanelerinde TSE denetimi

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Tetkik Uzmanlarınca 25.08. 2011 tarihinde yapılan denetimde başarılı bulunarak TS EN ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini alan Dicle Üniversitesi Hastaneleri, bu tarihten sonra her yıl yapılan Kalite Yönetim Si

A+A-

Dicle Üniversitesi Hastanelerinin 2014 yılı Kalite Dış Değerlendirme tetkikini yapmak üzere TSE'den gelen tetkikçilerle TSE Kalite Dış Değerlendirme Tetkik Açılış Toplantısı yapıldı.

Toplantıya TSE Baş Tetkikçi Ertuğrul Altındağ, Tetkikçi Emel Özcan, Dr. Hakan Parlakpınar ve Sait Usan ile D.Ü. Hastaneleri Başhekim Vekili Doç.Dr. Sadullah Girgin, başhekim yardımcıları, hastane Müdür yardımcıları, ve kalite birim temsilcileri katıldı.

“Ölçülü ve yoğun çalışmaya devam ediyoruz. “

Başhekim Vekili Doç.Dr. Sadullah Girgin, 5 yıl boyunca kalite konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını, ölçülü ve yoğun çalışmaya devam ettiklerini belirterek; “ Bu süreç içerisinde büyüdük. 4 hastaneye ulaştık. Kurumsal ve ileriye doğru standart bir kimliğe büründük. Üniversite Hastaneleri içerisinde öndeyiz. Hedefimiz birinci sıraya oturmaktır. İnşallah sağlıklı bir dönem süreci geçiririz. Tabi ki eksikliklerimizi eleştiren olacaktır. Bu bizi daha da ileriye götürür. Eksikliklerimizi söyleyin ki sonra kırıntılarla uğraşmayalım.” dedi.

D.Ü. Hastaneleri Kalite ve Strateji Geliştirme Koordinatörü Yrd. Doç. İsmail Yıldız, “Sürekli iyileştirmeyi planlıyoruz” diyerek,. Dicle Üniversitesi hastanelerinde 5 yıl içerisinde yapılanlar ile bundan sonar yapılacaklar hakkında detaylı bilgiler sundu.

“Amacımız hastayı iyileştirmektir.”

TSE Baş Tetkikçi Ertuğrul Altındağ'da konuşmasında; “Dışarıdan da hastanenizi takip ediyorum. Burada yaptığım iki denetimde gördüklerimin yanında, hastalardan da Dicle .Üniversitesi . Hastaneleri hakkında memnuniyet ve iyi şeyle duyuyorum.

Denetimlere doktor gözüyle bakacak olursak, amacımız hastayı iyileştirmektir. Sahaya ineceğiz. Üç ayrı koldan yapacağımız denetimde objektif davranacağız. Denetimimiz üç gün sürecek.” dedi.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Tetkik Uzmanları Dicle Üniversitesi Hastaneleri 2014 Belge Yenileme Tetkiklerine başladı. Dış değerlendirme tetkikleri 3 gün devam edecek.

HABERE YORUM KAT