1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ hastanelerinde iyi uygulama projesi
DÜ hastanelerinde iyi uygulama projesi

DÜ hastanelerinde iyi uygulama projesi

DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi (DÜ) Hastaneleri kalite çalışmaları çerçevesinde, 'İyi uygulama proje yarışması' düzenledi.

A+A-

Kalite ve Strateji Geliştirme Koordinatörlüğü tarafından organize edilen yarışma ile Sağlık Hizmet Kalite Standartları'nın (SHKS) etkinliğinin artırılması ve çalışanlar tarafından benimsenmesinin amaçlandığı belirtildi. Yarışmaya katılanların projelerini sunmaları için Başhekimlik konferans salonunda tören düzenlendi.

Törene, Başhekim Prof. Dr. Sait Alan, Başhekim Yardımcıları ile Birim Kalite Temsilcileri katıldı. Dereceye giren birimlere ödül verileceği önceden bildirilen yarışmaya, DÜ Hastaneleri Kalite Konseyi'nin uygun gördüğü dört birim, 17 projeyle katıldı. 'İyi uygulama proje yarışması'na Çocuk Cerrahisi Kliniği 4, Hematoloji Kliniği 9, Nöroloji /Yoğun Bakım 2 ve Reanimasyon Yoğun Bakım da 2 proje ile katıldı. Sorumlu hemşirelerin projelerini sunduktan sonra, Kalite Konseyi'nin yaptığı değerlendirmede birinciliği Hematoloji Kliniği projeleri aldı.

Yarışmada, Çocuk Cerrahisi Kliniği ikinci, Reanimasyon/Yoğun bakım üçüncü ve Nöroloji/Yoğun bakım da dördüncü oldu. Dereceye girenlere ödül dağıtımından sonra konuşan Başhekim Prof. Dr. Sait Alan, "Hastanelerimizde yapılan iyi uygulama çalışmalarının devam etmesi ve hastaneler sathına yayılması için İyi Uygulama Proje Yarışması düzenledik. Hastanelerimizde yapılan güzel şeyler kendi aramızda kalmasın paylaşılsın diye de tören düzenledik. Bu uygulamalar duyuldukça halk arasında hastanelerimizin imajını da iyi yönden etkiler diye düşünüyorum" dedi.

Uygulamaya koydukları 'İyi uygulama proje yarışması'na sonraki günlerde katılımın daha fazla olacağına inandığını belirten Alan, "Amacımız Dicle Üniversitesi Hastanelerinde sunulan hizmetlerin kalitesini azami ölçülerde yükseltmek, hasta ve çalışan memnuniyetini artırmaktır. Bunun için bu projenin hastaneler sathına yayılmasını istiyoruz. İlk yarışmaya 4 klinik katıldı. Sonraki yarışmalarda bu sayının daha çok olacağına inanıyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT