1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ hastaneleri sağlıkta kalite'de başarılı
DÜ hastaneleri sağlıkta kalite'de başarılı

DÜ hastaneleri sağlıkta kalite'de başarılı

Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi yapıldı.

A+A-
Başhekim Vekili Doç. Dr. Sadullah Girgin: “Sağlık Bakanlığı tarafından atanan üç değerlendiricinin yaptığı Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi D.Ü. Hastaneleri açısından başarıyla gerçekleştirildi” dedi.
 
Sağlıkta Kalite Değerlendirme toplantısı başhekimlik konferans salonunda, Başhekim Vekili Doç. Dr. Sadullah Girgin, Kalite Yönetim Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Velat Şen, Kalite Danışmanı Yrd. Doç. Dr. İsmail Yıldız, Başhekim Yardımcıları, Hastane Müdür ve Müdür Yardımcıları, Başhemşire ve Yardımcıları,  Kalite ve Strateji Geliştirme Koordinatörlüğü ile ilgili Bölüm Kalite Sorumluları'nın katıldığı açılış toplantısıyla başladı.
 
Hastane değerlendirmesi, Sağlık Bakanlığı değerlendirme ekip şefi Dr. Kemal Oktay'ın sunumuyla start aldı. Dr. Kemal Oktay sunumunda, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı'nın çalışmaları ve özellikle Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.
 
Oktay,  bir gün devam edecek olan değerlendirmenin programını da vererek sunumunu tamamladı. Sunumdan sonra konuşan D.Ü. Hastaneleri Başhekim Vekili Doç. Dr. Sadullah Girgin, kalite çalışmaları ve önemi çerçevesinde hastanelerinin genel kalite politikasına değindi.
 
Açılış toplantısının sonunda sözü alan D.Ü. Hastaneleri Kalite ve Strateji Geliştirme Koordinatörü Murat Biçimli ise kalite çalışmaları hakkında, katılımcılara ve değerlendirme ekibine bir brifing verdi.  Murat Biçimli brifingde, hastanelerindeki kalite çalışmalarını başlangıcından bugüne genel hatlarıyla anlattı. Biçimli, söz konusu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
 

HABERE YORUM KAT