1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ girişimci yetiştirecek
DÜ girişimci yetiştirecek

DÜ girişimci yetiştirecek

DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi, topluma ve Türkiye ekonomisine katkı sunmak amacıyla girişimlerde bulundu.

A+A-

Hükümetin son teşvik uygulamalarını destekleyen Türkiye Genç İş adamları Derneği (TÜGİAD) ve Güneydoğu Genç İş Adamları Derneği (GÜNGİAD), yüzlerce genç iş adamının desteklediği girişimcilik hamlesini Dicle Üniversitesi'nde başlattı.

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ve 60 TÜGİAD üyesi iş adamı, projenin imza töreni için Rektör Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç ile bir araya geldi. TÜGİAD ve GÜNGİAD üyesi iş adamlarını makamında ağırlayarak, projenin detayları konusunda görüşen Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, iş dünyası-üniversite işbirliğinin güzel bir örneğine imza attıklarını belirterek, insanlara ve Türkiye ekonomisine yararlı olmak istediklerini söyledi. Yönetime geldikleri günden bugüne kadar üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde gerçekleştirdikleri çalışmalara örnek veren Rektör Saraç, donanımıyla Türkiye'nin sayılı merkezlerinden olan kongre merkezini tanıtarak, üniversite hakkında genel bilgiler verdi.

Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Sanayi ve Ticaret Odası'nın destek verdiği proje kapsamında, Dicle Üniversitesi işbirliğiyle girişimcilik Diyarbakır'da akademik müfredata dahil edilip gençlere finansal yazma, okuma, pazarlama, iş planı geliştirme gibi önemli konularda eğitim verilecek. Teorik eğitimin ardından düzenlenecek olan girişimcilik yarışmasıyla gençlere girişimcilik projelerini seçkin iş adamlarından oluşacak bir jüriye sunma imkanı tanınacak ve gerekli görülmesi durumunda birinci gelen projeye ortak olunacak. Daha sonrasında projenin son ayağını oluşturacak olan “6. Bölgeye Teşvikler ve Girişimcilik” ile ilgili seminerler düzenlenecek.

HABERE YORUM KAT