1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ Eğitim Fakültesi'nde çok kültürlü eğitim çalışmaları
DÜ Eğitim Fakültesi'nde çok kültürlü eğitim çalışmaları

DÜ Eğitim Fakültesi'nde çok kültürlü eğitim çalışmaları

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi ve Dortmund Üniversitesi arasında imzalanan antlaşma çerçevesinde çok kültürlü eğitim projesinin Türkiye ayağı Diyarbakır’da başladı.

A+A-

Almanya'nın DAAD kuruluşu tarafından desteklenen eğitim projesinin amacının, çok kültürlü eğitimi verecek öğretmenler yetiştirmek olduğu belirtildi.

Daha önce Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi’nden öğretmenlerin gittiği proje kapsamında bu kez TU Dortmund ve Göttingen Üniversitesi’nden akademisyenler Diyarbakır’a geldi. Göttingen Üniversitesi’nden Prof. Dr. Anane S. Willems, Tu Dortmund Üniversitesi’nden Dr. Hasan Sinemillioglu, Tu Dortmund Üniversitesi’nden KatharinaTomczyk, Netherlands Twente Üniversitesi’nden Leon Cremonini’n geldiği akademisyenler eğitime başladı.


Eğitim sürecinin hem Diyarbakır’da hem de Dortmund’da eşzamanlı yürütülerek devam edeceğini belirten Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel, akademisyenler bünyesinde yürütülen projenin, öğrenci ayağının da olacağını ifade etti.


(DE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler