1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ Diş Hekimliği Fakültesi 2. ulusal kongresi
DÜ Diş Hekimliği Fakültesi 2. ulusal kongresi

DÜ Diş Hekimliği Fakültesi 2. ulusal kongresi

Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Diyarbakır Diş Hekimleri Odası'nın işbirliğiyle “Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2.Ulusal Kongresi” geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

A+A-

Kongre merkezinde düzenlenen kongrede bu tür bilimsel aktivitelerin önemine vurgu yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Remzi Nigiz,  emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bilimsel ve sosyal aktiviteler aracılığı ile Diyarbakır'a gelen bilim adamlarına Diyarbakır'ın tarihi ve modern dokusunu tanıma imkanı  sundukları için mutlu olduklarını dile getiren  Rektör Yardımcısı Prof. Dr.  Aslan Bilici, Dicle Üniversitesi'nin yanı sıra  Diyarbakır'ı tanıtmaya da büyük önem verdiklerini kaydederek, kongreye katkı sunan kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür etti.

Yurtiçi ve yurt dışından çok sayıda konuşmacının katıldığı ve iki gün süren kongrede toplam altı salonda 20 bilimsel konferans ve iki adet kurs düzenlendi.Konferans dışında akademisyenler tarafından çok sayıda bilimsel posterlere destek verilen kongrede, değerlendirilen poster sunumları arasında Doç. Dr. Behiye Sezgin Bolgül tarafından  hazırlanan postere birincilik  ödülü verildi.Diyarbakır da ilk defa Ağız diş sağlığı yardımcı personeli eğitiminin de verildiği kongrede eğitim sonrası katılımcılara sertifika verildi.

HABERE YORUM KAT