1. HABERLER

  2. SPOR

  3. DÜ birinciliklerine yenisini ekledi
DÜ birinciliklerine yenisini ekledi

DÜ birinciliklerine yenisini ekledi

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) tarafından düzenlenen “Doğu Kulüpleri Tenis Ligi” sona erdi. Bayanlarda Dicle Üniversitesi Tenis Takımı birinci olurken, Adıyaman ikinciliği ve Erzurum üçüncülüğü elde etti.

A+A-

Ağrı Tenis ve Yüzme Spor Kulübü'nün ev sahipliğinde düzenlenen Doğu Kulüpleri Tenis Ligi'ne 18 ilden 155 sporcu ve antrenör katıldı. Bayanlar kategorisinde büyük başarı ve özveri ile birinciliği elde eden Dicle Üniversitesi Tenis Takımı, Adıyaman ve Erzurum takımlarını açık ara farkla mağlup etti. Dicle Üniversitesi'ni gururla temsil eden bayan tenis takımı ve antrenörleri Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç'ı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslan Bilici'yi ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sabri Eyigün'ü makamlarında ziyaret ettiler. Rektör Saraç, Dicle Üniversitesi Bayan Tenis Takımı'nın gösterdikleri büyük performans ve başarıları ile göz doldurduklarını dile getirerek, başarılarının devamını diledi.
Rektör Yardımcısı Bilici ve Genel Sekreter Eyigün de, Doğu Tenis Ligi Şampiyonası'ndan kupa ile dönen kız takımını tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Sporcular federasyon tarafından verilen tenis raket takımını Genel Sekreter Eyigün'e hediye ederken, Rektör Saraç'a da bir materyal hediye ettiler. Ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.