1. HABERLER

  2. SPOR

  3. DÜ bayan masa tenisi takımı ünilig'de finalde
DÜ bayan masa tenisi takımı ünilig'de finalde

DÜ bayan masa tenisi takımı ünilig'de finalde

Dicle Üniversitesi Bayan Masa Tenisi Takımı ÜNİ-LİG müsabakalarına katılarak elde ettiği galibiyetler sonucu 14 puan alarak, B grubunda yerini aldı.

A+A-
Dicle Üniversitesinin yanı sıra Bilkent, İstanbul Bilim, Mustafa Kemal, Mehmet Akif Ersoy, Fırat, Sütçü İmam, Adıyaman, Dumlupınar ve Kastamonu Üniversiteleri de müsabakalarda yer alan üniversiteler oldu..
 
ÜNİLİG Müsabakalarının birinci basamağı Diyarbakır'da Ziya Gökalp Spor Salonunda yapılan maçlarla start aldı. Üniversitemiz ilk maçını İstanbul Bilim Üniversitesi, ardından Kahramanmaraş, Mehmet Akif Ersoy, Kastamonu ve Mustafa Kemal Üniversiteleri ile yaptı.
 
Bu müsabakalarda başarılı bir grafik yakalayan Dicle Üniversitesi bayan takımı,  İstanbul Bilim Üniversitesini 3-0, Kahramanmaraş Üniversitesini 3-0, Mustafa Kemal Üniversitesini 3-0 ve Kastamonu Üniversitesini 3-1 skorları ile mağlup etti.
 
Ligin 1. basamağını 9 puanla 3. Sırada tamamlayan Dicle Üniversitesi,  2. Basamak için Kastamonu da yapılan maçlarda da galibiyet coşkusunu sürdürdü.
 
Bilkent Üniversitesini 3-2, Fırat Üniversitesini 3-1, Adıyaman Üniversitesini 3-0 ve Dumlupınar Üniversitesini 3-1 yenen Dicle Üniversitesi, müsabakalar sonucunda 14 puanla B grubunda 4.sırada yer aldı.
 
Dicle Üniversitesi Bayan Masa Tenisi Takımı 8-9 Mart 2014 tarihinde Samsun'da yapılacak olan finallere katılma şansını da kazanmış oldu.

HABERE YORUM KAT