1. HABERLER

  2. SPOR

  3. DÜ basketbol'da ikinci oldu
DÜ basketbol'da ikinci oldu

DÜ basketbol'da ikinci oldu

DİYARBAKIR- Tokat’ta, 19-22 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılan üniversiteler arası basketbol 1. lig müsabakalarında Dicle Üniversitesi (DÜ) takımı elde ettiği başarı ile ikinciliğe hak kazandı.

A+A-

5 takımın mücadelesi sonucu DÜ basketbol takımı, 4 galibiyet 1 mağlubiyet ile grubunu ikinci sırada tamamlayarak üniversiteler süper ligi terfi maçlarına katılmaya hak kazandı.

DÜ, aynı gurupta bulunan Gaziantep Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Batman Üniversitesi ve Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversiteleri ile mücadele etti ve Amasya Üniversitesini 4 sayı ile mağlup etti.


Üstün bir performans ile Karabük Üniversitesini 10, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesini 12, Batman Üniversitesini 21 sayı fark ile yenen DÜ takımı, grubu ikinci sırada bitirmiş ve süper lig terfi maçlarına gitmeye hak kazandı.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün’ü makamında ziyaret eden üniversitemiz basketbol takımı, sevinçlerini paylaştı. Takım oyuncularına ve beraberindekilere ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Eyigün, “Son günlerde alınan başarılarla sadece kupaları kapmadık, gönülleri de kazandık. Dicle Üniversitesi öğrencilerinin başarılarının sürekli olması, oyunlarının kaliteli olması ve de kurum kimliğine ve Diyarbakır’a yakışır davranışlar sergilemelerinden dolayı gittikleri her yerde takdirle ve saygıyla karşılanıyorlar. Bu da hem öğrencilerimizin özgüvenini artırıyor, hem de kardeşlik duygularının daha da güçlenmesine yardım ediyor” dedi.


Üniversite ve rektörlük olarak spora büyük önem verdiklerini belirten Eyigün, sporcuları elde ettikleri başarılarından dolayı tebrik ederek, onları küçük hediyelerle ödüllendirip, başarılarının devamını diledi.


(İHA-MP-Y)

HABERE YORUM KAT