1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ, Amerika Üniversiteleri ile işbirliği yaptı
DÜ, Amerika Üniversiteleri ile işbirliği yaptı

DÜ, Amerika Üniversiteleri ile işbirliği yaptı

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi Türkiye'de ilk defa Kadın Doğum Bölümü olarak Amerika'daki bir bölümle işbirliğine giderek, ortak çalışma yapacak.

A+A-
Türkiye'de bir ilk Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Bölümü tarafından gerçekleşecek. Dicle Üniversitesi, Amerikan Teksas Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Bölümü ile kadın sağlını geliştirmek üzere işbirliğine gidiyor.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan Dicle Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Bölümü Eğitim Direktörü Doç. Dr. Muhammet Erdal Sak, Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Bölümü ile “Kadın sağlığı ve eğitim” alanında işbirliğine gideceklerini söyledi. Doç. Dr. Sak, "5 Nisan Pazar günü bu konuyla ilgili protokol imzalayacağız.
 
Basın toplantısı yapacağız. saat 10.30'da yapacağımız basın toplantısından sonra, Teksas Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Bölümünden iki profesör Dicle Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Bölümü'nde canlı ameliyat yapacak.
 
Akabinde eğitim verecekler. Türkiye'de ilk defa Kadın Doğum Bölümü olarak Amerika'daki bir bölümle işbirliğine gidiyoruz. Bu ortak çalışmanın sonuçlarını ileri zamanlarda bölgedeki kadın Doğum uzmanlarına ve hastalara olumlu yansıyacaktır" dedi.
 
(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT