1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO:'Diyarbakır'ı karanlıkta bırakmayın'
DTSO:'Diyarbakır'ı karanlıkta bırakmayın'

DTSO:'Diyarbakır'ı karanlıkta bırakmayın'

Sayar'dan DEDAŞ yetkililerine: İşinizi yapın, Diyarbakır'ı karanlıkta bırakmayın!

A+A-
ELEKTRİK KESİNTİLERİ İÇİN DTSO'DAN UYARI 
 
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, kışın başlamasıyla birlikte artan elektrik kesintilerine dikkat çekerek, gerek DEDAŞ ve gerekse de TEDAŞ yetkililerinin bu soruna bir an evvel çözüm bulmaları gerektiğini dile getirdi.
Elektrik kesintilerinin neredeyse planlanmış gibi sistematik bir hal aldığını söyleyen Sayar, 'Bu konuda yetkilileri üzerlerine düşen sorumluluğun gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz. Bu kesintilerin vatandaşı bu zorlu kış günlerinde ne derece mağdur ettiğini söylemeye gerek bile duymuyorum. Bunun yanı sıra, kenti uğrattığı ekonomik kayıp çok ciddi seviyelerdedir. Zaman zaman yetkililer kaçak elektrik kullanımına dikkat çekerek, kesintilerin sebebi olarak göstermektedirler. Kaçak elektriği engellemenin yolu elektriği kesmek olmamalıdır' şeklinde konuştu.
 
Elektrik kesintilerinden dolayı bir çok esnafın iş yapamaz duruma geldiğini belirten Sayar, 'İş yapamaz duruma gelen esnaf, ödemelerini yapamıyor, çalışanlarının maaşını ödeyemiyor. Psikolojik travma yaşıyor. Elektrik kesintileri, toplumsal sorunlara sebebiyet verecek duruma gelmiştir' dedi.
Sayar, daha önce de yetkilileri uyarmalarına rağmen bu konuda çare üretilmemiş olmasını eleştirerek sözlerini şöyle tamamladı: 'Bu çağda, Diyarbakır gibi bir büyük şehirde sistematik bir şekilde elektrik kesintisi yaşıyor olmamızın tek sebebi yetkililerin bu konudaki aymazlığıdır. Uyarılarımıza rağmen maalesef durum gittikçe düzeleceğine, daha da vahim bir hal almıştır. Artık bıçağın kemiğe dayandığı; kesintilerin toplumu cezalandırırcasına bir işkence halini aldığı bugünlerde, bir kez daha yetkilileri göreve çağırıyoruz: İşinizi yapın, Diyarbakır'ı karanlıkta bırakmayın!'
 

HABERE YORUM KAT