1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan Solmaz'a ziyaret
DTSO'dan Solmaz'a ziyaret

DTSO'dan Solmaz'a ziyaret

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başkan Vekilleri Metin Aslan, Mesut Altın ve yönetim kurulu üyeleri, kısa bir süre önce göreve başlayan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'ı makamında ziyaret etti.

A+A-

Görüşmede konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başsavcı Ramazan Solmaz'a yeni görevinde başarı dileklerinde bulunarak, kısa sürede geliştirdikleri kurumlar arası güçlü diyalogdan ötürü Solmaz'ı kutladı.

Sayar, ticaretin ve sanayinin gelişebilmesi için güven ortamının sürdürülmesinin önemine değinerek, “Bu noktada diyalog ve kurumlar arası işbirliklerinin geliştirilmesini çok önemsiyoruz. Başsavcımızın kısa süre içerisinde Diyarbakır'a uyum sağlaması, sağlıklı diyaloglar geliştirmesi,  Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizleri mutlu etmiştir. Aynı zamanda diğer kurumlarda da bu memnuniyet açıkça göze çarpmaktadır”  dedi.

Ziyaretten duymuş olduğu mutluluğu dile getiren Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ise, Ticaret ve Sanayi Odası olarak Diyarbakır'ın temsilinde üstlenmiş oldukları aktif rolden dolayı Sayar'a teşekkürlerini iletti. Ticaret ve Sanayi Odası'nın çalışmalarını gerek ulusal gerekse de yerel basından  yakinen takip ettiğini belirten Solmaz, ileriki dönemde başta Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da diyalog içerisinde olmak istediğini belirtti. 

Görüşme sonrasında Adalet Bakanlığı ve Avrupa Birliği işbirliği kapsamında gerçekleştirilen “Yargı Medya İlişkileri Projesi” kapsamında basın iletişim ofisinin açılması vesilesiyle Diyarbakır'a gelen Alman Gazeteci Ulrich Hermanski'ye DTSO Başkanı Ahmet Sayar tarafından Diyarbakır'ı tanıtan kitapçıklar hediye edildi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT