1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO’dan Silvan’a destek
DTSO’dan Silvan’a destek

DTSO’dan Silvan’a destek

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) meclis üyeleri 12 gün boyunca sokağa çıkma yasağının uygulandığı Silvan ilçesinde incelemelerde bulundu.

A+A-

DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Aslan, Mesut Altın ve meclis üyelerinden oluşan heyet, öncelikle DTSO Silvan temsilcisi Şahidin Gümüş’ü ziyaret ederek, gerçekleştirilen görüşmede ilçe mahalle muhtarlarıyla istişarede bulundu.

Özellikle sokağa çıkma yasağının uygulandığı, Tekel, Mescit ve Konak mahallerinin muhtarları toplamda beş yüz ev ve işyerinin zarar gördüğünü ve birçoğunun da kullanılamaz durumda olduğunu dile getirdi. Mahallelerde yaşayan halkın, evlerinin yıkıldığını ve kullanılamaz durumda olduğu belirten yetkililer, halkın göç etmek durumunda kaldığını sözlerine ekledi.

Özellikle hasar tespit komisyonunun, hasar tespiti yaparken, vatandaşların ve esnafın zararını tam olarak karşılamadığını söyleyen muhtarlar bu anlamda halkın mağdur olduğunu belirtti.

DTSO heyeti incelemeler sırasında toplamda bin koliden oluşan gıda yardımını da mağdur olan halka dağıtılabilmesi için mahalle muhtarlarına teslim etti.  Yapılan yardımlarla farkındalık yaratmaya çalıştıklarını belirten DTSO meclis üyeleri ilgili kurumları da bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Heyet, sonrasında sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Tekel, Mescit ve Konak mahallelerindeki vatandaşlarla görüşerek, mahallede yaşanan yıkımı yerinde inceledi. Mahalle sakinlerinin sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen heyet, sorunların giderilmesi adına DTSO olarak her türlü girişimde bulunmaktan kaçınmayacaklarını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler