1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan seçim çalışmaları
DTSO'dan seçim çalışmaları

DTSO'dan seçim çalışmaları

DİYARBAKIR- Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası'nda (DTSO), 1 Haziran 2013 tarihinde yapılacak olan komite üyesi seçimlerine aday olan Bağımsızların Birlikteliği Grubu seçim projeleri ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

A+A-

Bağımsızların Birlikteliği Grubu adına konuşan başkan adayı M. Siraç Ensarioğlu, grubun iş dünyasının çıkarlarını gözeten, aynı hedefte buluşabilecek dinamik, katılımcı, istikrarlı, vizyon ve misyon sahibi bireylerden oluştuğunu, bu nedenle oy pusulalarının renginin, barış ve saflığın simgesi olan beyaz renk olduğunu belirtti.

Ensarioğlu, iş dünyasının, çiftçinin, esnafın, sanayicinin yaşamış olduğu sorunları bire bir yerinde incelemeler yaparak tespit ettiklerini ve bu sorunlarla ilgili projeler geliştirdiklerini ifade etti. Ensarioğlu, Diyarbakır'da Ticaret Meslek Lisesi ve Ticaret Üniversitesi açmayı hedeflediklerini, bölgeye istihdam sağlayacak ve üretimi destekleyecek bir tekstil kent oluşturulması için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. AR-GE çalışmaları kapsamında Diyarbakır'ın tarihi ve kültürel dokusunun canlandırılması ve turizmin geliştirilmesini hedeflediklerini dile getiren Ensarioğlu, “Göreve geldiğimiz taktirde tüm bu projeleri alt başlıklara ayırarak geniş katılımlı üye toplantılarıyla daha da genişletmeyi hedefliyoruz. Yaşadığımız barış sürecinin projelerimizin gerçekleşmesi için sağlıklı bir ortam oluşturacağını umuyoruz ve bu süreci sonuna kadar destekliyoruz” dedi.Aday olan yönetimde, Ferhat İnanç, Mehmet Resul Yıldız, Abdulhakim Alioğlu, Nihat Taştekin, Mehmet Çelik gibi isimler yer aldı.

HABERE YORUM KAT