1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan sağduyu çağrısı
DTSO'dan sağduyu çağrısı

DTSO'dan sağduyu çağrısı

Bildiğiniz gibi, 01 Haziran 2013 Cumartesi günü Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri yapılacaktır.

A+A-

Odamız Meclis'i ve Yönetim Kurulu, yapılacak seçimlerin demokratik bir olgunluk içerisinde geçmesi, seçme ve seçilme hakkının en yaygın biçimde kullanılabilmesi için gerekli bütün çalışmaların hassasiyetle yürütülmesi konusunda azami gayreti göstermiştir.Oda meclisi ve meslek komiteleri seçimine yönelik yürütülen kampanyalar, yapılan çalışmalar ve propaganda faaliyetleri, seçime olan ilgiyi olağanüstü artırmış durumdadır.

Seçime yönelik olarak gelişen bu ilgiyi demokratik bir hakkın kullanılması açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyoruz.Diyarbakır'ın, son otuz yıl içerisinde temel, insani ve kültürel hakların talep edilmesi konusundaki mücadelesi, sadece Türkiye'de değil, bütün dünyada örnek bir demokrasi mücadelesi olarak nitelendirilmektedir.

Diyarbakır'ı her geçen gün daha ileriye taşıyacak olan bu demokratik olgunluk, seçim gibi temel bir hakkın kullanılması vesilesiyle bir kez daha ortaya çıkacaktır. Diyarbakır, bir hakkın talep edilmesini, bir hakka sahip çıkılmasını en güçlü şekilde nasıl ortaya koyduysa, bir hakkın kullanılmasını da, hak ve hukuk zeminlerinin hiçbir fark gözetmeksizin herkese eşit olarak açılmasını da sağlayacak güçlü bir geleneğe sahiptir.

Her bir Diyarbakırlı'nın varlığını dayandırdığı ve tıpkı Hamravat suyu gibi onu besleyen bir kaynağa dönüşen geleneğimiz, dün olduğu gibi bugün de önümüzü aydınlatmaya devam edecektir.
Bu duygularla, cumartesi günü yapılacak olan seçimlerin, her bir hemşerimizin ve her bir üyemizin katkılarıyla, Diyarbakır'ın daha da güçlenmesine yol açmasını diliyorum.Demokratik bir rekabet içerisinde seçim sürecini yürüten bütün kişi ve gurupların Diyarbakır'a hizmet etme konusundaki çabaları, bugüne kadar nasıl hak ve hukuk sınırları içerisinde kaldıysa,  bundan sonra da aynı sınırlar içerisinde kalması en büyük arzumuzdur.

Seçim çalışması yürüten bütün kişi ve kuruluşların aynı olgunluğa sahip oldukları hepimizin ortak kanaati, Diyarbakır'ın kazanması ise hepimizin temel önceliğidir.Yarın yapılacak olan seçim, demokrasi talebi konusundaki gücünü ortaya koymuş Diyarbakır'ın, zerre kadar bir hakkın dahi zayi olmaması konusunda da aynı kararlılığa ve güce sahip olduğunun göstergesi olacaktır.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası adına, bütün adaylara Diyarbakır'a hizmet etme konusundaki çalışmaları ve bu çalışmaları yürütürken gösterdikleri demokratik olgunluk için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

Remzi CAN

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

HABERE YORUM KAT