1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan Ramazan mesajı
DTSO'dan Ramazan mesajı

DTSO'dan Ramazan mesajı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, yayınladığı bir mesajla Ramazan ayını kutladı.

A+A-
Yayınladığı Ramazan mesajında, orucun sadece bedenen değil, ruhen de tutulmasının önemine değinen Sayar, “Bugün yanı başımızdaki ülkelerde yaşanmakta olan kanlı çatışmalarda masum insanların  yaşam hakkı ellerinden alınmaktadır. İnsanın yaşam hakkını kutsal sayan dinimiz, sadece Ramazan ayında değil, tüm yaşam boyunca insan sevgisi ve ruh arınmasını emretmektedir. Ramazan ayı, her anlamda arınmak ve barışçıl bir dünya kurmak için inananlara fırsat veren bir aydır” dedi.
 
Ortadoğu'da fitili ateşlenen mezhep savaşlarına da dikkat çeken Sayar, Ramazan ayının tüm bölgede barışa vesile olmasını diledi.
 
Ülkemizde sürmekte olan Çözüm Süreci'ne de değinen Sayar, önceki gün meclis gündemine taşınan Çözüm Yasa Tasarısının barış sürecinde yeni bir adım olduğunu belirterek, “Sürecin yasal zemine taşınması süreci yürütenlerin güvenliği açısından önemli olduğu kadar, sonuca emin adımlarla gidilmesi açısından da önem arz etmektedir. Bizim beklentimiz, müzakerelerin bir an önce başlaması yönündedir” dedi.  
 
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT