1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO’dan Otizm farkındalık projesine anlamlı destek
DTSO’dan Otizm farkındalık projesine anlamlı destek

DTSO’dan Otizm farkındalık projesine anlamlı destek

Artuklu Üniversitesi Fen Edebiyat Bölümü Kimya Doçenti Ersin Kılınç Otizm hakkında farkındalık oluşturmak üzere, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve Tohum Otizm Vakfı desteği ile Nepal’e doğru yola çıktı.

A+A-

Motorsiklet ile Diyarbakır’dan başlayacak olan yolculuk iran, Pakistan, Hindistan’ı geçerek Everest eteklerinde son bulacak.
        
Projenin duyurulması ile birlikte otizm hakkında farkındalık yaratmayı ve bu kapsamda Otizm ile ilgili çalışan vakıflara bağış yapılmasına destek olmayı amaçlayan Kılınç proje kapsamında destekleri için Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkürlerini iletti. 

Konuyla ilgili görüşlerini belirten DTSO Başkanı Ahmet Sayar, her ne kadar ülke ve bölge olarak sıkıntılı bir süreçten geçilse de özellikle sağlık anlamında farkındalık yaratan anlamlı projelere de oda olarak ellerinden gelen desteği sunmak istediklerini söyledi. 

Özellikle otizm gibi özel eğitim ile ilerleme kaydedilebilinen hastalıkların tedavisinde, yapılan bağışların bu alanda hizmet gösteren vakıflar açısından çok önemli olduğunun altını çizen Sayar, sosyal sorumluluk projelerine destek anlamında bütün kurumları sağduyulu davranmaya davet etti.

HABERE YORUM KAT