1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan organize sanayi bölgesine ziyaret
DTSO'dan organize sanayi bölgesine ziyaret

DTSO'dan organize sanayi bölgesine ziyaret

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başkan Yardımcıları Metin Aslan, Mesut Altın ve yönetim kurulu üyeleri, İl Gümrük Müdürü Hanife Bulut ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdulkadir Karavil'i ziyarette bulundu.

A+A-

Gümrük müdürlüğüne yapılan ziyarette konuşan Hanife Bulut, Diyarbakır'da ihracatın gün geçtikçe arttığını ve durumun il ekonomisi açısından sevindirici olduğunu belirtirken, özellikle gümrükleme alanıyla ilgili çok ciddi sıkıntılarının olduğunu söyledi.

Fiziksel alt yapı sorunlarının çözümüne yönelik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar'dan destek isteyen Bulut, Organize Sanayi Bölgesi içerisinde uygun bir alanın gümrükleme bölgesi olarak kullanılmasının elzem olduğunu dile getirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ise amaçlarının Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelere verilen hizmet kalitesini arttırmak olduğunu ifade ederek; "Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren üzerimizdeki sorumluluğun bilincinde olarak, üyelerimize doğru ve kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Bu bağlamda gümrük de özellikle ihracat yapan firmalarımız açısından önem teşkil etmektedir.

Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizin mevcut problemlerinin çözümü konusunda kurumlararası işbirliğini çok önemsiyoruz ve bu bakımdan da gümrük müdürlüğünün mevcut problemlerinin çözümü aşamasında her türlü desteği vermeye hazırız ve bu kapsamda çalışmalarımızı en kısa zamanda başlatacağız" diye konuştu. Sonrasında Organize sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdulkadir Karavil'i ziyaret eden yönetim kurulu üyeleri, hem gümrük müdürlüğünün problemleri ve talepleri, hem de organize sanayi bölgesinin mevcut altyapı sıkıntıları ve çözüm yolları hakkında, organize sanayi bölgesi müteşşebis heyeti il"e fikir alış verişinde bulundu.

Karavil: Önceliğimiz altyapı ve yol problemini çözmek"

Yapılan görüşmede konuşan Karavil önceliklerinin altyapı ve yol problemini çözmek olduğunu belirterek; "Organize sanayi bölgesi olarak birçok eksiğimiz mevcut, göreve geleli çok kısa bir zaman olmasına rağmen bu eksiklerimizi belirleyerek çözüm yolları bulma konusunda çalışmalarımıza başladık, bu yolda bize genç ve dinamik yapısıyla destek veren ticaret ve sanayi odası yönetim kuruluna da teşekkür ediyorum" dedi.

Sayar: "Bizim için esas olan 'Eser' bırakmaktır"

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ise, her yeni yönetimin yeni bir heyecan olduğunu ve bu heyecanla Organize Sanayi Bölgesi'nin yeni müteşebbis heyetinin de kent sanayisine dinamizm getireceğini belirterek; "Birçok kent sanayisini yüksek kalite seviyesine çıkartmışken biz maalesef hala altyapı problemleriyle uğraşıyoruz. Zoru başarmak şiarıyla çıktığımız bu yolda üzerimizdeki sorumluluğun bilincinde olarak çok çalışmamız gerekiyor. Bizim için esas olan kentimize daimi eserler bırakmaktır" diye konuştu.

DTSO yönetim kurulu üyeleri, görüşme sonrasında Organize Sanayi Bölgesi içerisinde inşaatı devam DTSO meslek lisesine giderek incelemelerde bulundu.

HABERE YORUM KAT