1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan kırtasiye yardımı
DTSO'dan kırtasiye yardımı

DTSO'dan kırtasiye yardımı

TOBB ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından eğitime destek amacıyla her yıl ortaklaşa düzenlenen okullara kırtasiye yardımına başlandı.

A+A-

DTSO tarafından yapılan okullara kırtasiye yardımları, Dtso Yönetim Kurulu üyelerinden Kahraman Papatya, Ercan Tayınlamak ve Dtso Meclis Üyesi Hüseyin Bulut'un katılımıyla Turgut Özal İlkokulu'nda start aldı.

Her yıl yardıma muhtaç okulların seçilmesiyle gerçekleştirilen kırtasiye yardımları, bu yıl da bin 835 adet, içi kırtasiye malzemesiyle dolu okul çantası dağıtımıyla gerçekleştiriliyor. Yardımın Hazro, Lice, Kulp, Hani, ve Dicle gibi çevre ilçelerdeki okulları da kapsadığını belirten Dtso Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Kahraman Papatya; "Geleceğimizi inşa edecek olan çocuklarımız, yoksulluktan ve çeşitli olanaksızlıklardan dolayı maalesef eğitim ve öğretim hayatlarında çok ciddi sıkıntılarla karşılaşıyorlar, Ticaret ve Sanayi Odası olarak, çocuklarımıza gereken desteği sunabilmek amacıyla bu kampanyayı sürdürüyoruz, amacımız kamuoyunun da dikkatini çekerek bu tür kampanyaların yaygınlaşmasını sağlamaktır" dedi.

HABERE YORUM KAT