1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan kırtasiye yardımı
DTSO'dan kırtasiye yardımı

DTSO'dan kırtasiye yardımı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından eğitime destek amacıyla her yıl düzenlenen ilköğretim okullarına kırtasiye ve giyecek yardımına başlandı.

A+A-

DTSO tarafından yapılan İlköğretimlere kırtasiye yardımları, DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Can, yönetim kurulu üyelerinden Mahmut Aydın, Nurullah Edemen, M. Salim Akmermer'in katılımıyla Faik Ali Ortaokulu'nda start aldı.

Her yıl yardıma muhtaç okulların seçilmesiyle gerçekleştirilen kırtasiye yardımları, bu yıl da 500 adet, içi kırtasiye malzemesiyle dolu okul çantası, kaban ve ayakkabı dağıtımıyla gerçekleştiriliyor. Kampanyayla ilgili görüşlerini belirten Remzi Can; "Geleceğimizi inşa edecek olan çocuklarımız, yoksulluktan dolayı maalesef eğitim ve öğretim hayatlarında çok ciddi olanaksızlıklarla karşılaşıyorlar, özellikle yetim ve öksüz çocuklarımız kırtasiye malzemeleri, kaban, bot gibi kıyafetler almakta zorluk çekiyor. Ticaret odası olarak, çocuklarımıza yardımcı olabilmek amacıyla bu kampanyayı sürdürüyoruz, amacımız farkındalık yaratarak diğer sivil toplum kuruluşlarının da bu tür yardım kampanyalarına olan ilgisini arttırmaktır" diye belirtti.
   

HABERE YORUM KAT