1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan İnovasyon Günleri Etkinliği
DTSO'dan İnovasyon Günleri Etkinliği

DTSO'dan İnovasyon Günleri Etkinliği

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır AB Bilgi Merkezi ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen İnovasyon Günleri Eğitim Programı Plaza Otel’de gerçekleşti.

A+A-

Dicle Üniversitesi öğrencileri ve İşletme temsilcilerinin yoğun katılımda bulunduğu programda AB ve Türkiye’de İnovasyon, Üretim ve Hizmetlerde İnovasyon ve Yönetimi konularında workshoplar yapılarak katılımcılara bilgi verildi.


DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Aslan yapmış olduğu açılış konuşmasında, DTSO’nun önemli çalışmalarından birinin de işletmelerin ihtiyaç duydukları alanlarda eğitim programlarının geliştirilmesi, nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi için yatırımların desteklenmesi ve aynı zamanda da, yeni girişimler için girişimci adaylarının eğitimi ve desteklenmesi olduğunu dile getirdi.


Aslan konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Yeni gelişmeye başlayan sanayimiz ve farklı sektörlerde Ortadoğu pazarına açılan ticaretimiz ile yaşadığımız siyasal sorunlar ve çatışmalar nedeni ile inovasyon bizlere yabancı gelebilir. Ancak küresel rekabetin gittikçe arttığı piyasa koşullarında, bizim gibi az gelişmiş bölgelerin ve illerin inovatif yaklaşımları daha çok geliştirmesi ve rekabet edebilirliği arttırması oldukça önemlidir.” 


Aslan, iki günlük program süresince uzmanlar tarafından inovasyon farkındalığı, inovasyon yönetim süreci ve işletmeler bünyesinde inovasyon sağlanması konusunda detaylı bilgilerin paylaşılacağını sözlerine ekledi.


Açılış konuşmasından sonra Yeditepe Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü Öğretim görevlisi Doç. Dr. Aykut Arıkan, Zihin Emeği ve İnovasyon Yönetim Süreci ile İnovasyon Yetkinlikleri ve Farkındalığı konularında Workshop yaparak, katılımcılara detaylı bilgiler verdi.


 

HABERE YORUM KAT