1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan beş yıldızlı hizmete devam
DTSO'dan beş yıldızlı hizmete devam

DTSO'dan beş yıldızlı hizmete devam

Geçen yıl çalışmaları tamamlanan ve denetimleri gerçekleştirilen 10. Dönem 39 oda/borsa ile akreditasyon sertifikalarını yenileyen 1, 2, 5 ve 7. Dönemden 54 oda/borsa; TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikr

A+A-
Sertifika törenine Diyarbakır heyetinden, Ticaret ve Sanayi Odası'nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, DTSO Genel Sekreteri Ferdani Gökdere ve Akreditasyon Sorumlusu Murat Demir ile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Bal katılımda bulundu.  
 
Konuyla ilgili görüşlerini belirten DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, 2005 yılında gerekli şartları yerine getirerek 5 yıldızlı oda statüsünü kazanan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nın sertifikasını yenileyerek hizmet standartlarını arttırmaya ve üyelerine en kaliteli hizmeti sunmaya devam edeceğini söyledi.
 
TOBB  Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu törende yaptığı konuşmada, bugünün kendileri için bir gurur günü olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
 
"191 oda ve borsamız Türkiye'de 5 yıldızlı oda ve borsa kapsamında, yani akredite oldular. 41'i de hatta girmiş durumda. İnşallah kısa sürede bu 41'ine de bu salonda ödülünü vereceğiz. Gururla övüneceğimiz bir camiamız var. 5 yıldızın manası şudur aslında. Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamıyla Londra'daki, Paris'teki, Berlin'deki oda ve borsalar, üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalarla minimum aynı seviyeye gelen 191 oda ve borsamızın başkanları ve tüm çalışanlarını kutluyorum."
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise "Faizlerin artık yatırımcımızın önünde engel olmaktan çıkması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak en önemli arzumuz. Bu noktada Merkez Bankamızın da gereken adımları daha cesaretle atacağına inanıyorum" dedi.
 
Konuşmaların ardından Bakan Işık ve Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların yöneticilerine sertifikalarını verdi.
 
Akrediytasyon Sisteminin Amacı
 
Oda Sistemlerinin iş dünyası nezdindeki saygınlığının artırılmasını, Odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi; EUROCHAMBRES ve İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamaları da dikkate alınarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modeli olarak TOBB tarafından geliştirilmiştir.    (Diyarinsesi.org MY)
 
 
 

HABERE YORUM KAT