1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan Belediyelere tebrik ziyareti
DTSO'dan Belediyelere tebrik ziyareti

DTSO'dan Belediyelere tebrik ziyareti

Sayar: Diyarbakır, kaynaklarının yetersizliklerinden dolayı değil, bilinçli olarak geri bıraktırılmıştır, kendi öz kaynaklarımızı hareketlendirerek ekonomimizi güçlendireceğiz.

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu, merkez ilçe belediye eş başkanlarını tebrik ziyaretlerini Yenişehir ve Bağlar ile tamamladı.

Önce Yenişehir Belediyesi'ni ziyaret eden DTSO Başkanı Ahmet Sayar ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyeleri, burada Yenişehir Belediye Eş Başkanı Ülkü Baytaş'a tebriklerini ileterek oda olarak her tür desteğe hazır olduklarını belirttiler.

Yerel yönetimlerin tüm çalışmalarında kendilerine düşen görevlere hazır olduklarını belirten DTSO Başkanı Sayar, “İnsanlarımıza hizmetin en kalitelisini götürmek gibi bir sorumluluğumuz var. Yenişehir, oldukça geniş ve sorumluluğu ağır ilçelerimizden biri. İnanıyoruz ki, bu yeni dönemde de hizmet kalitesi artarak devam edecektir” dedi.

Yenişehir sınırları içerisinde yer alan stadyum konusuna da değinen Sayar,  kendilerinin de uygulanmaya çalışılan bu imar planına tepkilerini dile getirdiklerini ve bu stadyum alanının alışveriş merkezi değil sosyal alan olması noktasında fikirlerini dile getirdiklerini ve bu konuda belediyenin yanında olduklarını belirtti.

Belediyelerin bu yeni dönemde asli işlerini yapma fırsatına sahip olduklarını da belirten Sayar, “Kaynaklarımızın veya insan gücümüzün yetersizliğinden değil, burası bilinçli olarak geri bıraktırılmıştır. Kendi öz kaynaklarımızı hareketlendirerek ekonomimizi güçlendireceğiz. Ekonomisi güçlenen kentin, belediyesi de aldığı paylarla daha güçlü olur” dedi.

Yenişehir Belediye Eş Başkanı Ülkü Baytaş ise, uygulamak istedikleri yeni model hakkında bilgiler vererek, “Görevimiz zordur, ancak biz yirmi yıllık bir deneyimle bu görevlerin üstesinden geleceğiz” dedi.

Bağlar Belediyesi de ziyaret edildi

Daha sonra Bağlar Belediyesi'ne geçen DTSO heyeti burada Bağlar Belediye Eş Başkanı Eşref Güler ile görüşerek yeni görevlerinde başarılar dilediler.

Belli bir gelirin altında insanların yoğun yaşadığı Bağlar ilçesinin bir çok ilden büyük bir ilçe olduğunu ve yapılaşma yetersizliklerinden kaynaklı olarak da burayı yönetmenin sorumluluğunun yüksek olduğunu; ancak yeni dönemde de belediyenin halka hizmeti ilerleteceğine inandıklarını dile getirdi. Sayar, kendilerinin de insanlara hizmet etmek üzere belediyelerle dayanışma içinde olacaklarını sözlerine ekledi.

Hep birlikte, amacın bu halka hizmet olduğunu söyleyen Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Eşref Güler, DTSO gibi sivil toplum kuruluşlarının da yanlarında olmasını önemsediklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT